Гідратація соняшникової та рослинного масла починається з нагріву, при цьому продукт із резервуара Е 1н пропускається через теплообмінники Т 1в і Т 4н. Обсяг прокачиваемого продукту контролюється насосом Н 3н. Нагрівання здійснюється дезодорованим маслом і парою відповідно.
Після досягнення продуктом зазначеної температури в нього додається розчин ортофосфорної кислоти насосом Н 6н з бака Е 5н, кількість якої розраховується попередньо. Отримана суміш активно перемішується за допомогою динамічного змішувача М 7н. Дана процедура необхідна для переведення в гідратіруемую форму негідратіруемих фосфоровмісних речовин. Під час реакції масло знаходиться в ємності Е8н.Так как же происходит гидратация подсолнечного масла?
Далі відбувається нейтралізація рослинних масел. Для зниження омилення нейтрального масла продукт охолоджується за допомогою масла і води в теплообмінниках Т 9н і Т 10н. Після чого він проходить інтенсивне змішання з лугом, яка подається насосом Н 13н з резервуара Е 12н, в динамічному змішувачі М 14Н. Дана процедура нейтралізує вільні жирні кислоти і ортофосфорну кислоту. Розчин лугу утворюється на підставі поданого з бака Е 20н підігрітої води насосом Н 28Н.
Нейтралізація олій (Україна) завершується витримкою в ємності Е 15Н. Далі відбувається нагрів продукту в теплообмінниках Т 9н і Т 17Н, куди він подається насосом Н 16Н. Після досягнення температури сепарування продукт надходить у сепаратор С 23н. Туди ж надходить холодна вода, попередньо пом’якшена, через насос Н 19Н і резервуар Е 22н з бака Е18н.
На даному етапі здійснюється відділення соапсток від продукту. На виході утворюється гідротаціонних осад (соапсток) з нежирових домішками, який зливається в резервуар Е 24Н. Цей осад з ємності відкачується за допомогою насоса Н 25н і надходить на зберігання в баки (на схемі не показано).
Отримане масло надходить у теплообмінник Т 30н. Виконується нагрів продукту до 90 — 95 ° С за допомогою пари під низьким тиском. Після цього масло проходить чергову процедуру змішування в апараті М 31н з гарячою водою, яка була пом’якшити.
Далі продукт перекачується в сепаратор С 32н, куди надходить гаряча вода за допомогою насоса Н 21Н. Після процедури промивання з сепаратора продукт надходить у вакуум-сушильний апарат Е 33н. Далі слід адсорбційна обробка в резервуарі Е 1о, куди продукт відправляється за допомогою насоса Н 34н.
Утворена в сепараторі жиросодержащая вода відправляється в пастку Ж 26н. Поступила вода обробляється і її жирова частина відправляється в спеціальні відсік пастки, звідки її періодично відкачують в бак Е 1н за допомогою насоса Н 27н. Друга частина зливається у відстійник — вуличну пастку (на схемі відсутній).
Elicit Plant, новаторская агробиотехнологическая компания, специализирующаяся на биорешениях для сельскохозяйственных культур, объявляет о привлечении 45…
Агростроительный альянс «Астра», официальный дилер таких известных брендов как FENDT, KUHN, HORSCH, BERTHOUD и MANITOU,…
Продовольственная и сельскохозяйственная организация ООН (ФАО) начала распределение рукавов для хранения зерна среди фермеров из…
Сезон-2024 стал испытанием для украинских аграриев. Работая третий год подряд в условиях полномасштабной войны, они…
New Holland выпускает новый компактный телескопический погрузчик с большими возможностями по сравнению с предыдущей моделью.…
Компания BEDNAR представила новый для наших аграриев стерневой культиватор FENIX FO_PROFI, начавший работать на украинских…